Korteriomandiõigus

Küsimus: Mida võib korteriühisus otsustada lihthäälteenamusega ja mis juhul on vajalik konsensus?26.09.2012

Tere
Teatavasti võib korteriühisuse puhul korteriomanike üldkoosolek otsustada häälteenamusega tavapärase valitsemise piiridesse jäävaid küsimusi. Kas see, kuidas määratakse näiteks prügiveo või koristajale tasumine (m2 vs elanike arvu järgi) kuulub tavapärase valitsemise alla või on siin vajalik juba konsensuslik kokkulepe ja kas see sõltub sellest kas ühisusel on valitseja või mitte?

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, kulude jagamise otsustamine korteriomandiseaduse paragrahv 13 lõikes 1 sätestatust erinevalt ei ole tavapärane majandamisküsimus, vaid selleks tuleb sõlmida korteriomanike kokkulepe. Otsene viide kokkuleppe vajalikkuse kohta sisaldub sama paragrahvi teises lauses.

Parimate soovidega,
Andry Krass
Õigusteaduse magister