Korteriomandiõigus

Küsimus: Kas korteriühistul on õigus igakuistel arvetel avalikustada võlgu olevad korteriomanikud?04.10.2012

Tere
Kas korteriühistul on õigus teenuste arvel avalikustada terve maja võlgnikest korterid? Meil on kirjas korteri numbrid ja järel on kirjas summa. Võlgnikud on kirjas igakuisel arvel.

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, kuna korteriomanikud on omavahel lahutamatult seotud korteriühistu liikmelisuse ning kaasomandi eseme kaudu, siis on neil õigus nõuda, et korteriühistu informeeriks neid teiste korteriomanike võlgnevustest.
Lugupidamisega,
Andry Krass, M.A.L.