Korteriomandiõigus

Küsimus: Ühistu puhkeruumis asuva sauna kütmisega tekkis kahjustus minu korterile, kelle käest on mul õigus nõuda remondi teostamist või selle hüvitamist?23.10.2012

Tere!
Viiekorruselise kortermaja keldris asuva sauna kütmisega tekkis minu köögi sina (kahhelplaatide taha) põlenud auk. KÜ juhatus oli teadlik, et uus elanik küttis (aasta jooksul) ühistu puhkeruumis sauna. Kuna suits tungis ka minu korterisse, olin sunnitud kohale kutsuma tuleohutuse inspektorid. Kütmine keelati ära, kuid sein vajab remonti. Kelle käest on mul õigus nõuda remondi teostamist või selle hüvitamist?

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, kuna kahju tulenes küttekoldest, mis on kõikide korteriomanike kaasomandis, siis sellest tulenevalt olete Teie kahju eest samavõrd palju vastutav kui korteriomanik, kes sauna küttis. Seega kardetavalt ei olegi kellegi vastu nõuet esitada võimalik.

Lugupidamisega,
Andry Krass
Õigusteaduse magister
Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ