Korteriomandiõigus

Küsimus: Kas korteriühistu juhatus võib kütteperioodil ööseks kütte ilma hoiatamata välja lülitada?23.10.2012

Kas korteriühistu juhatusel on õigus kütteperioodil ööseks küte ilma hoiatamata välja lülitada?

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, kütte väljalülitamine ei ole keelatud, kuid seejuures tuleb korterites tagada hoone projektis sätestatud nõuetekohane temperatuur. Kui hoone projekt viimatinimetatud temperatuuri ei sätesta, siis tasuks lähtuda vahemikust, millest lähtuvad korrashoidjad, mis on 20 +/- 1 kraadi.

Lugupidamisega,
Andry Krass
Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ