Korteriomandiõigus

Küsimus: Kas ühistu sihtkapitali osamakse määra muutmiseks piisab üldkoosoleku lihtenamuse otsusest?07.11.2012

Tere,
Kas ühistu sihtkapitali (hooldustasu) osamakse määra muutmiseks piisab üldkoosoleku lihtenamuse otsusest või on vajalik kõigi omanike kokkulepe? Kas korteriomanike osamaksetest kogutud sihtkapitali kasutamine näiteks renoveerimiseks üldkoosoleku enamuse otsuse alusel on seaduslik kui samas puudub ka majandustegevuskava?

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, korteriühistu sihtkapitali moodustamise otsuse vastuvõtmiseks piisab, kui selle poolt hääletab üle poole korteriühistu üldkoosolekul osalenud liikmetest, eeldusel, et sihtkapitali eesmärgiks on kortermaja korrashoidmine, renoveerimine või parendamine. Majanduskava olemasolu korteriühistu üldkoosolekute otsuste kehtivust ei mõjuta.

Lugupidamisega,
Andry Krass
Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ