Korteriomandiõigus

Küsimus: Kas ja mis tingimustel võib üks korteriomanik ehitada omale eraldi korstna?22.11.2012

Kas ja mis tingimustel võib üks korter ehitada omale eraldi korstna, kui ühistusse kuulub kokku 12 korterit? Kas ta võib selle korstna ehitada läbi katuse välja, kui üks korter ei ole sellega nõus?

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, korstna ehitamiseks on vajalik nii kohaliku omavalitsuse kui kõikide korteriomanike nõusolek, kusjuures kohaliku omavalitsuse ehitusluba ei asenda korteriomanike nõusolekut. Kui üks korteriomanik on korstna ehitamise vastu, siis ei tohi seda ka ehitada.
Lugupidamisega
Andry Krass, M.A.L.
Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ