Korteriomandiõigus

Küsimus: Kas lisaamprite eest peavad maksma kõik KÜ liikmed?22.11.2012

Majas on 24 korterit. Maja sulges kaugkütte. 1/3 korteritest läheb või on juba läinud üle gaasiküttele. 2/3 läheb üle elektriküttele. Majas on praegu peakaitse 100 amprit. Kuna sellest ei piisa, otsustati juurde osta 60 amprit, arvati, et sellest peab piisama. Gaasiküttele üleminejad ei vaja lisaampreid. Kas on õige nende käest võtta lisaamprite tasu?

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, kuna peakaitsme suurendamine on seotud küttesüsteemi muutmisega, siis tuleks teemat vaadata laiemalt. Küttesüsteemi muutmine vajab kõikide korteriomanike kokkulepet, mistõttu on oluline, kuidas kõik korteriomanikud nõusse saadakse. Kui 2/3 elektriküttele minevatest korteriomanikest seab kokkuleppe eeltingimuseks lisaamprite ostmise ühiselt, siis tuleb sellega leppida.

Lugupidamisega,
Andry Krass, M.A.L.