Korteriomandiõigus

Küsimus: Kuidas peab käituma korteriühistu juhatus kui korteriomanik on surnud, pärija ei ole teada ning võlad kasvavad?28.11.2012

Tere,
Korteriomanik suri 2012. a suvel. Pärija ei ole korteriühistule teada, kuna puudub vastavasisuline märge kinnistusraamatus. Korteril on võlg üle 2000 euro. Mida peab korteriühistu juhatus selleks tegema, et teada saada, kes on pärija ja kuidas saada tema käest kätte korteriühistu võlg?

Tänan.

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, sellises olukorras, kus peale korteriomaniku surma viibib pärandi vastuvõtmine, on üheks võimaluseks võla kuhjumist vältida, korteriomandile ajutisele hooldusele andmise taotlemine kohtu kaudu vastavalt tsiviilkohtumenetluse seadustiku paragrahvile 516. Korteri hooldusele andmise taotlus survestab üheltpoolt pärijaid oma samme pärandi vastuvõtmisel kiirendama ning võimaldab korteri väljaüürimise kaudu korteril lasuvat võlga vähendada.
Tervitades,
Andry Krass, M.A.L.