Korteriomandiõigus

Küsimus: Kas korteriomanikul on õigus esitada üürnikule arve korstnapühkimisteenuse eest?29.11.2012

Tere,
Kas korteriomanikul on õigus esitada korstnapühkimisteenuse arve korteri üürnikule või on see teenus korteriomaniku kohustus ning üürnikule ei tohiks neid kulusid esitada. Kust oleks võimalik nende kohustuste kohta rohkem lugeda? Tänan

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, kõik sõltub sellest, kuidas on üürileping sõlmitud. Kui korteri üüritasus ei sisaldu korteri korrashoiukulud, siis on korteriomanikul õigus nõuda ka korstnapühkimise kulude tasumist. Üürileandja ja üürniku vahelisi suhteid reguleerib võlaõigusseaduse üldosa ja eriosa 15. peatükk.

Lugupidamisega,
Andry Krass, M.A.L.