Korteriomandiõigus

Küsimus: Kuidas saab ühistu võlgnevust nõuda Venemaal elavalt korteriomanikult?01.12.2012

Tere,
Meie ühistus on korter, mille võlgnikust omanik elab Venemaal (Pihkvas). Suve algusel käis omanik ja maksis kõik oma eelnevad võlad. Paraku juba pool aastat ei ela korteris kedagi ja makse pole ka makstud. Telefonidele ei vastata. Juhatus küll otsustas saata tähitud kirja, aga kellele ja kuhu, kui korteriomanik elab Venemaal? Mida teha? Internetist leidsin ta küll üles.
Ette tänades

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, olukorras, kus korteriühistu arvete tasumine korteriomaniku poolt toimub määramatult ja ebaregulaarselt, oleks mõistlik paluda võlgnevus välja mõista kohtul, mis tagab võimaluse kaasata probleemi lahendamisse kohtutäitur.
Pikas perspektiivis tasub kaaluda, kas te ikka soovite konkreetse korteriomaniku kuulumist korteriühistusse? Korteriomandiseaduse paragrahv 14 annab Teile õiguse nõuda ühise majandamise reegleid rikkuva korteriomaniku korteri mahamüümist.

Tervitades,
Andry Krass
Õigusteaduse magister
Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ