Korteriomandiõigus

Küsimus: Kas korteriühistu võib arvestada endiselt viivist kohtu poolt välja mõistetud summalt?11.12.2012

Tere. Makseraskuste tõttu tekkis võlgnevus ühistu ees. Ühistu andis asja kohtusse ja kohus mõistis summa välja. Kas ühistul on õigus sellelt summalt jätkuvalt igakuiselt viivist nõuda, kuigi kohtuotsus on antud menetlemiseks kohtutäiturile.

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, kui kohtu poolt väljamõistetud summa ei sisalda viivist, siis võib korteriühistu sellelt viivist arvestada kuni võlgnevuse tasumiseni. Kui kohtu poolt väljamõistetud summa sisaldab ka viivist, siis viivisvõlgnevuse osale viivise juurdearvestamine ei ole lubatud. Asjakohaseks sätteks on võlaõigusseaduse paragrahv 88 lõige 8.
Lugupidamisega,
Andry Krass, M.A.L.