Korteriomandiõigus

Küsimus: Kuidas käib edasine viivise arvestamine, kui maksekäsu kiirmenetluses on võlg juba välja mõistetud?11.12.2012

Tere!
Kui KÜ võlglase võlgnevuse kohta on tehtud maksekäsu kiirmenetlus, mille alusel on ta kohustatud tasuma põhinõude, kõrvalnõude, viivise ja menetluskulud, siis kuidas tuleb KÜ-l edasi arvestada viivist? Kas kohtusse antud põhiosalt enam viivist arvestada ei tohi, s.t et kohtusse läinud põhiosa tuleks viivise arvestamisel maha arvestada ja viivise arvestus hakkab justkui nullist (uue võlgnevuse tekkimisest) või arvestatakse viivist edasi põhiosalt nagu eelnevalt põhivõla tasumiseni?

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, korteriühistu võib viivist arvestada kuni põhivõla tasumiseni korteriomaniku poolt. Asjakohaseks sätteks on võlaõigusseaduse paragrahv 88 lõige 8.
Tervitades,
Andry Krass, M.A.L.