Korteriomandiõigus

Küsimus: Kas korteriühistu võib trahvi nõuda selle eest, et tõstsin remondi ajaks osa mööblit väliskoridori?20.12.2012

Hakkasin kodus ühes toas remonti tegema ja tõstsin mõned mööbliesemed väliskoridori (elan 5. korrusel), kusjuures eelnevalt KÜ esimeest sellest informeerides.
Kui aga järgmisel kuul sain kommunaalkulude arve, siis oli sinna arvestatud trahv 50.- EUR, kuna olin osa mööblist väliskoridori hoiule pannud.

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, korteriühistu on korteriomandiseaduse mõistes korteriomaniku (ehk Teie) esindaja kortermaja valitsemisel. Sellest tulenevalt on korteriühistupoolne korteriomaniku trahvimine sama absurdne nagu iseendale vitsaandmine.
Kokkuvõttes ei tohi korteriühistu väljuda talle korteriomandiseadusega, korteriühistuseadusega ja põhikirjaga sätestatud piiridest, mis ei anna talle õigust korteriomanikku karistada, küll aga nõuda kohustuste täitmist.

Tervitades,
Andry Krass, M.A.L.