Korteriomandiõigus

Küsimus: Kas mul on õigust küsida korteriühistult kompensatsiooni ülekütmise eest?07.01.2013

Tere!
Meil on 24-korteriga ühistu ja ühes püstikus on tubade temperatuur 18-20 vastavalt korrusele, 3. korrusel 20 ja 1. korrusel 18 kraadi.
Nemad tahtsid, et neil oleka ka 21-22 kraadi ja ühistu peale 23-24 kraadise seadistuse. Nüüd on paljudes korterites 24 kraadi ja me ei taha nii sooja. Oleme ühistule teinud märkuse, aga asjata.
Minu küsimus oleks, et kui alakütmise korral on õigus nõuda kompensatsiooni, et kas ülekütmise eest ka on õigust kompensatsiooni küsida.
Ette tänades

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, ülekütmisega seotud nõuet välistavaks asjaoluks on asjaolu, et Teie ise olete küttesüsteemi kaasomanikuks ning seetõttu vastutav selle eest, et temperatuur ei jaotu korterite vahel ühtlaselt. Küttesüsteemi kordategemise õigus on nii korteriühistul kui üksikul korteriomanikul.

Tervitades,
Andry Krass