Korteriomandiõigus

Küsimus: Kas katuseakende ja katuse lumest rookimine on katusekorteri omaniku või korteriühistu kohustus?07.01.2013

Meil on 6-kordne viilkatusega korterelamu. Ühistu müüs pööningu ära, et sinna ehitada korter. Nüüd lumega selle korteri omanik nõuab, et me roogiksime katust, et tema katuseakendest tilgub muidu vesi sisse. Ühistu kahjuks pole sellega nõus, sest katus ei pea sellele muidu vastu. Kas ühistu on kohustatud paigaldama selle korteri akendele soojendustraadid ja elektri kinni maksma või on need aknad korteriomaniku rida, ja ka katuseakende puhtaksrookimine on korteriomaniku enda rida.
Tänud vastamast

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, nii katus kui aknad kuuluvad korteriomandiseaduse paragrahv 1 lõige 2 ja paragrahv 2 lõige 1 kohaselt korteriomanike kaasomandisse ning seetõttu peavad korteriomanikud neid korras hoidma ühiselt.

Lugupidamisega,
Andry Krass