Korteriomandiõigus

Küsimus: Kellelt peab nõudma teenuste eest tasumist, kas korteriomanikult või isikliku kasutusõigusega isikult?15.01.2013

Korterile on seatud isiklik kasutusõigus ning notariaalse lepingu järgi kohustub tasuma kõik maksud isikliku kasutusõigusega isik va maamaks ja elekter. Kellelt peab nõudma ühistu kommunaalteenuste jm korteriühistuga seonduvate teenuste võlgnevust - kas korteriomanikult või isikliku kasutusõigusega isikult?

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, korteriühistu saab nõuda korteriga seotud kulude tasumist korteriühistu liikme käest, kelleks on korteriomanik. Korteriomaniku ja kolmandate isikute vahelised lepingud ei ole korteriühistule siduvad ükskõik mis vormis need ka tehtud ei ole. Juhul, kui plaanite minna võlanõudega kohtusse, ning kinnistusametist on nähtav korteriomandil lasuv koormatis isikliku kasutusõiguse näol, siis tasub aja kokkuhoiu mõttes ette läbi analüüsida, kas isiklik kasutusõigus võib hakata takistama korteri võimalikku müümist täitemenetluses. Kui selline oht on olemas, siis tasuks kindluse mõttes eelnevalt juristiga konsulteerida.
Tervitades,
Andry Krass