Korteriomandiõigus

Küsimus: Kas korteriühistul on õigus plommida korteris asuvat veemõõtjat?18.01.2013

Kas korteriühistu omab õigust korteriomaniku poolt paigaldatud korterisisest veemõõtjat plommida?

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, kui korteriühistusiseselt on otsustatud, et veearvestus toimub veearvestite kaudu, siis on korteriühistul õigus teostada kõiki veemõõtjaga seotu toiminguid, sh selle plommimist. Korteriomaniku mittenõustumise korral võib korteriühistu arvestada konkreetse korteri veekulu lähtudes järgmisest valemist: (kortermaja veekulu/kortermaja korterite üldpind)*korteri üldpind=korteri veekulu.
Tervitades,
Andry Krass
Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ