Korteriomandiõigus

Küsimus: Kas korteriomanik peab oma korterisse lubama korteriühistu esindaja?20.01.2013

Tere,
Korteriühistu võttis vastu otsuse, et hakkavad pistelist kontrolli tegema ühes korteris, et kontrollida toasooja temperatuuri. Kontrolli on määratud teostama juhatuse esinaise poolt määratud isik.
Kas selleks on korteriühistul õigus? Ilma omaniku nõusolekuta siseneda tema korterisse?

Üldkoosolek võttis vastu otsuse: "Korter .., peab tagama kütteperioodil igapäevase toatemperatuuri +18 kraadi ja lubama pistelist kontrolli korteriühistu esinaise poolt määratud isikul."

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere,
kuna korteri nõuetekohasest madalam temperatuur kujutab ohtu kaasomandi eseme säilimisele ning suurendab teiste korteriomanike kulutusi, siis olen seisukohal, et korteriühistu toatemperatuuri kontrollimise õigus tuleneb korteriomandiseaduse paragrahv 21 lõige 1 punktist 2. Korteriomaniku talumiskohustus omakorda tuleneb sama seaduse paragrahv 11 lõige 1 punktist 2.

Tervitades,
Andry Krass
Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ