Korteriomandiõigus

Küsimus: Kas korteriühistu või korteriomanikud saavad nõuda selgitust monopoolse soojatootja hinna kujunemisele?05.02.2013

Tere
Korteriühistule müüb sooja kohalikule omavalitsusele kuuluv monopoolne soojatootja/äriühing. Hinnad on ühed Eesti kallimad ja korduvalt on korteriühistu palunud soojatootja kalkulatsioone soojahinna kujunemisele aga senini on vastuses viidatud ärisaladusele ja kõikide soojatootmiseks kulunud sisendite avalikustamisest keeldutud. Milline oleks siiski korteriühistul või korteriomanikel õigus soojahinna kujunemise kalkulatsioone näha?

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, võrguettevõtjast soojatootja ei ole soojuse hinnakujunduse küsimuses korteriühistu ees aruandekohuslane ning talle piisab soojusenergia hinna kinnitamiseks kohaliku omavalitsuse kooskõlastusest. Sellises olukorras saab korteriühistu loota üksnes kohaliku omavalitsuse või soojusettevõtja vastutulelikkusele.
Tervitades,
Andry Krass