Korteriomandiõigus

Küsimus: Kas seadus näeb ette kortermaja keldri temperatuuri, sest sellest sõltub esimese korruse korterite temperatuur?05.02.2013

Tere. Küsimus järgmine, et on paneelmajas on 1. korruse põrandad väga külmad ja toa temperatuur vaevalt 19 kraadi. Vene ajal ehitatud küttesüsteemidel polnud keldrites osaliselt soojustust ja sellega tagati keldris temperatuur 15-20 kraadi. Hetkel vahetatud keldrites aknad ja torustik isoleeritud, kuid temperatuur seal vaevalt 5 kraadi, välisseinad on jäätunud. Sellest on tingitud ka jääkülmad põrandad. Seaduses vist ette nähtud, et korteris peab olema temperatuur 16 kraadi, kuidas on lood keldrites oleva temperatuuriga, sest 1. korruse inimene ei saa võrdseid tingimusi ülejäänud korrustega?

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, keldri temperatuuri ükski õigusakt ei reguleeri, küll aga ütleb vabariigi valitsuse määrus "Eluruumidele esitatavate nõuete kinnitamine" punkt 7, et õhu temperatuur eluruumis peab olema optimaalne, looma inimesele hubase soojatunde ning aitama kaasa tervisliku ja nõuetekohase sisekliima tekkimisele ja püsimisele. Kaugküttevõrgust või hoone katlamajast köetavas eluruumis ei tohi siseõhu temperatuur inimeste pikemaajalisel ruumis viibimisel olla alla 18 °C. Loodetavasti on eeltoodud sättest abi.

Tervitades,
Andry Krass
Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ