Korteriomandiõigus

Küsimus: Millistel tingimustel saab korteriomanik paigaldada maja välisseintele oma tarbeks sat-TV seadmeid?08.02.2013

Tere!
Kas ja millistel tingimustel saab korteriomanik paigaldada oma tarbeks Sat-TV seadmeid (antenn, kaabeldus) KÜ valitsetavas elamus?
Kas antenni paigaldus hoone katusele, korteri juurde kuuluva rõdu piiretele ja hoone välisseintele jms eeldab teiste KÜ liikmete - korteriomanike nõusolekut?

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, välisfassaadile lisaseadmete kinnitamine eeldab kõikide korteriomanike kokkulepet ja kohaliku omavalitsuse nõusolekut. Esimesel juhul on kokkulepe vajalik seetõttu, et kaasomandi eset soovitakse kasutada sihtotstarbest erinevalt, kohaliku omavalitsuse nõusolekut eeldab asjaolu, et tegu ehitise laiendamisega ehitusseaduse paragrahv 2 lg 7 mõistes.
Juhul, kui kahest poolest vähemalt ühega ei õnnestu antenni paigaldust kooskõlastada, siis on antenni paigaldamine keelatud.

Lugupidamisega,
Andry Krass
Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ