Korteriomandiõigus

Küsimus: Kas korteriühistul on õigus trahvida inimest, kes ebaseaduslikult ehitas korstna läbi katuse?13.02.2013

Tere!
Kas korteriühistul on õigus trahvida inimest (korterit), kes ebaseaduslikult ehitas korstna läbi katuse? Saades selleks loa vaid kahelt juhatuse liikmelt ja veel lisaks 1 majaelanikult. Kusjuures allkirjad saadi nii, et käidi ukse taga allkirju küsimas, ei olnud mingit koosolekut.
Kui juhatus vahetub, kas ka tagantjärele on võimalik selle ebaseadusliku ehitisega kohtuväliselt midagi ette võtta?
Tänan

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, korteriühistu ebaseadusliku korstna ehitamise eest trahvida ei saa, küll aga saab korteriühistu nõuda korteri igakordselt omanikult esialgse olukorra taastamist või esialgse olukorra taastamiseks tehtud kulutuste hüvitamist.
Analoogses küsimuses on olemas ka Riigikohtu lahend 27.märtsist 2012 nr 3-2-1-18-12, mille leiate aadressilt http://www.nc.ee/?id=11&tekst=RK/3-2-1-18-12 .

Tervitades,
Andry Krass
Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ