Korteriomandiõigus

Küsimus: Kas korteriühistul on õigus nõuda üürnikelt maksete tõendamiseks konto väljavõtet?15.02.2013

Tere,
Kas korteriühistul on õigus nõuda üürnikelt pangakonto väljavõtet ja allkirju, mis kuupäevast on üürnikud korteris elanud jne? Asi on nimelt selles, et korteri omanik ei maksa kõike korraga korteriühistule, vaid osade kaupa või jätab alati midagi maksmata, kuigi me iga kuu maksame otse omanikule.
Kui neil ei ole õigus selliseid asju meilt küsida ning seadusega on see kehtestatud, palun saatke ka seaduse paragrahvid jne.

ette tänades

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, korteri võlgnevus on korteriomaniku ja korteriühistu vaheline asi ning sellist seadusesätet, mis annaks korteriühistule õiguse esitada seoses sellega nõudeid kolmandatele isikutele, ei ole olemas.

Tervitades,
Andry Krass
Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ