Korteriomandiõigus

Küsimus: Kas KÜ-l on õigus ebaseaduslik korsten ise maha võtta või peab ikkagi minema kohtusse seda nõudma?16.02.2013

Selline küsimus seoses selle ebaseadusliku korstnaga. Nimelt vastasite, et on õigus nõuda esialgse olukorra taastamiseks tehtud kulutuste hüvitamist.
Kas siis KÜ on õigus ISE hetkel kasutatav korsten maha võtta ja taastada algne olukord ning siis nõuda hüvitist? Või siiski on KÜ võimalused vaid pöörduda kohtusse?
Tänan vastuse eest.

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, pädeva vastuse andmiseks tuleb olla kursis juhtumi kõikide asjaoludega. Soovitan Teil antud küsimusele vastuse saamiseks kasutada õigusabiteenust.

Nö. omaabi kasutamine korteriühistu poolt on aga igal juhul õigustatud olukorras, kus ebaseadusliku korstnaga seoses kaasneb oht inimeste elule ja tervisele või vara säilimisele.

Tervitades,
Andry Krass
Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ