Korteriomandiõigus

Küsimus: Mida teha, kui KÜ võtab keldriruumide eest hooldustasu, kuid üldkoosolek ei soovi neid ruume korda teha?20.02.2013

Tere,
Meil on elumaja keldrikorrusel mitteeluruumid. Majas on korteriühistu. Üldkoosolek ei soovi teha ehitustöid, mis on vajalikud selleks, et keldrid oleksid kuivad (drenaaži rekonstrueerimine ja sillutisriba ehitamine). Keldrites selle tõttu on hallitus ja neid ei ole võimalik kasutada laona. KÜ aga võtab nende eest tasu - hooldus, haldus jne. Kas on olemas mingid kohtulahendid sarnase sisuga? Mis teha sellises situatsioonis?

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, eeldan, et keldrikorrusel olevate ruumide näol on tegu korteriomandiga. Antud juhul annab korteriomandiseaduse paragrahv 15 lõige 2 korteriomanikule õiguse teha vajalikud tööd ise ning nõuda kantud kulud sisse teistelt korteriomanikelt.

Tervitades,
Andry Krass, M.A.L.
Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ