Korteriomandiõigus


Küsimus: Kuhu peaksin veel pöörduma, kui ühistu ei reageeri avaldustele, et parandada ohtlikud trepipiirded?23.02.2013

Meie majas on KÜ. Esitasin eelmise aasta septembris KÜ juhatusele kirjaliku avalduse e-maili teel, et taastataks trepikojas, kus elan, 1. ja 2. korruse vahel trepi turvapiire/käsipuu. Hetkel on seal ainult umbes 40 cm kõrgusel põrandast olev metallriba, seda ka umbes 40 cm pikkuses. Kuna mul on 4-aastane laps, kes tahab jala trepist alla minna, on selline "auk" trepi turvapiirdes ohtlik. Algul laps lausa paaniliselt kartis treppi ja olime sunnitud 2. korruselt liftiga alla sõitma, mis on absurd.
Peale avaldust "punuti" see auk veniva värvilise traadiga kinni. Kuid tänaseks päevaks on ka see värviline traat katki. Juhatus toob erinevaid ettekäändeid, miks pole see ära parandatud korrektselt. Olen sel aastal juba esitanud kaks avaldust. Muudkui lubatakse ja sinna see jääb. Hiljuti avastasin, et ohtlik on ka turvapiire 4. ja 5. korruse vahel, kus raudne turvapiire on ainult veel ühest keevitusest kinni. Seega suurema surve puhul võib lihtsalt lahti minna ja alla kukkuda. Vahemärkusena olgu öeldud, et maja on ehitatud aastal 1974 ja sellest ajast ka turvapiirded.
Mida ma saaks veel teha ja kuhu pöörduda, et ohtlikud olukorrad lahendatakse ja turvapiirded taastatakse/parandatakse?

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, ehitiste ohutuse eest vastutab ehitise omanik, järelvalvet selle üle teostab kohalik omavalitsus.
Kui te ei ole korteriomanik, siis on antud olukorras kõige mõistlikum pöörduda kohaliku omavalitsuse poole, paludes tal teha korteriühistule ettekirjutus ohtliku olukorra likvideerimiseks. Korteriomanikuna, kes on ise ohtliku olukorra eest vastutav, tasub Teil alternatiivselt kaaluda võimalust ohtlik olukord iseseisvalt kõrvaldada ning nõuda seejärel vastavad kulud korteriühistu käest sisse.

Lugupidamisega,
Andry Krass, M.A.L.
Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ