Korteriomandiõigus

Küsimus: Kui korteriomanikud soovivad keldrisse jõusaali rajada, kelle otsust (nõusolekut) selleks vaja on?24.02.2013

Osad korteriomandi omanikud soovivad keldrikorrusel asuvasse kaasomandis olevasse ruumi (seni kasutamata) ehitada jõusaali. Olemas ka KÜ. Kas on vaja KÜ üldkoosoleku otsust, kaasomanike kokkulepet või piisab ka kaasomanike enamuse otsusest (AÕS § 72 lg 1)?

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, küsimusele korrektseks vastamiseks peaksin olema kursis suure hulga muutujatega: kes kannab jõusaali rajamise kulud? Kas jõusaali saavad takistamatult kasutada kõik korteriomanikud? Milline on ruumide sihtotstarve? Kui suurt müra tekitab jõusaali kasutamine? Kas saali kasutamisega suurenevad korteriomanike korrashoiukulud? jne.
Eeltoodud asjaoludest ülevaadet omamata tuleks eeldada, et jõusaali rajamiseks on vajalik korteriomanike kokkuleppe sõlmimine.

Tervitades,
Andry Krass, M.A.L.
Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ