Korteriomandiõigus

Küsimus: Kas maksta haldustasud ühe majaelaniku eraarvele, kuna maja on korteriühistuta ja olen siin alles uus?05.03.2013

Ostsin korteri ühistuta majja, nüüd saabus mu e-mailile hooldustasude, majareservi, vee jne. arve. Arve koostajaks väidetavalt üks majaelanik. Maksma peaksin tema eraarvele. Kuidas toimida?

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, iseenesest ei ole sellised juhtumid, kus korteriomanike ühisuse valitseja ülesandeid täidab ühisuses üks korteriomanikest, väga harukordsed. Kui kahtlete korteriomaniku volituste olemasolus, siis võite paluda tal esitada üldkoosoleku protokoll, millel korteriomanik valitsejaks valiti.
Tervitades,
Andry Krass, M.A.L.
Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ