Lepinguõigus

Küsimus: Kas laenu teisele isikule ümber vormistamine võib olla näilik tehing?22.04.2014

Tere,
palun seletage lahti TsÜs p1 : näilik tehing.
Toon ühe näite:
laenu võttis kodanik x, mõni kuu hiljem vormistati laenuleping ringi kodanik y nimele ja selleks, et varjata x-i laenuvõtmist. Sellest olid teadlikud x, y ja laenuandja.
Kas on tegemist näilise tehinguga (näilise lepinguga y ja laenuandja vahel)?

Tänan!

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Seaduse tähenduses on näilik tehing muuhulgas see, mis tehakse teise tehingu varjamiseks. Te ise kirjutate, et laenuleping vormistati ringi selleks, et ühe isiku laenusuhet varjata - järelikult on tegemist näiliku tehinguga.