Lepinguõigus

Küsimus: Kas elektrimüüjal on õigus küsida võrgutasu, kui ma pole uuele lepingule alla kirjutanud, seega peaks kehtima veel 2000. aasta leping?22.04.2014

Tere
Eramul on elektrienergia ostu-müügileping aastast 2000 a. 2011 saadeti kirja teel võrguühenduse fikseerimise kokkulepe (võrgu ja elektrilepingu nr.... lisa nr 2). Ma pole seda allkirjastanud seniajani ja jätsin saatmata. Kas Eesti Energial on õigus arvetele lisada võrgutasusid ja muid lisatasusid? Elektritarbimine on äärmiselt väike, kuna eramu on ainult suvel kasutatav. Kui küsisin eelpooltoodud asutuselt aprillis 2014 lepingu olemasolu kohta, saadeti seesama 2011 mulle kirjaga saadetud lepingu tekst (ehk lepingu lisa nr2) igasugu allkirjadeta ja kuupäevata.
Lugupidamisega

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Võrguteenuse tasude jm lisatasude küsimise õigus tuleb seadusest. Antud juhul võidi teile arve esitada ka vanema lepingu järgi, kuid ilma materjalidega tutvumata on raske ühest vastust anda.