Lepinguõigus

Küsimus: Mida teha, kui auto endine omanik ei klaari liisingusuhteid pangaga ja ma ei saa autot registreerida?28.04.2014

Tere,
tegin eraisikust automüüjaga ostu-müügi lepingu, kus müüja kinnitas, et autole ei ole kolmandate osapoolte poolt mingeid nõudeid. Tasusin kokkulepitud summa ülekandega. Hiljem selgus, et auto oli siiski liisingus. Endine omanik väidab, et on nüüd auto välja ostnud aga pank ark'i kinnitust ei ole saatnud ja mina autot ümber registreerida ei saa.
Hiljem avastasin ka, et müügilepingus on märgitud vale vin kood, üks täht on vale. Müügilepingu sõlmimisest on tänaseks möödas 7 päeva.
Kas peaksin kahtlustama pettust ja mida peaksin edasi tegema?

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Kui auto oli liisingus, siis müüs ostja teile asja, mis ei kuulunud talle. Kui nüüd tagantjärele on asi korda aetud, siis tõenäoliselt saadab liisingufirma selle kinnituse üsna varsti ARK-i ja saate ära registreerida. Ma ei oska öelda, mida te edasi peaksite tegema, peamiselt oleneb see sellest, mida te teha tahate.