Lepinguõigus

Küsimus: Kas võrguteenuse pakkuja võib katkise arvesti puhul esitada tagantjärgi arve ainult tarbimise analüüsile tuginedes?29.04.2014

Tere!
Märtsi algul vahetati meil elektriarvesti. Aprilli lõpus tuli kiri, et vana arvesti on katki ja nüüd esitatakse meile akt+arve tagantjärgi.
Aktil on märgitud arvesti rikkeperioodi alguseks 01.01.2014.
Kas Elektrilevi võib esitada arve puhtalt tarbimiskoguseid analüüsides ja sellele tuginedes väita, et arvesti oli katki alates 01.01.14? Tõepoolest on juba möödunud aasta lõpust tarbimiskogused oluliselt väiksemad kui varasemalt. Ise ei osanud sellele üldse tähelepanu pöörata. Aasta algul sai väga palju aega ka kodust ära oldud.
Elektrilevi tüüptingimustes on kirjas: "Kui mõõteseadme viga on suurem, kui lubatud, on pooltel õigus nõuda võrguteenuse ja elektrienergia koguste ümberarvestamist kuni 12 kuu ulatuses tagasiulatuvalt." Mille alusel määratakse paika tarbitud kogus mida tagasi arvestatakse?
Ette tänades

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Arvestuse alused on ilmselt võrguteenuse lepingus kirjas. Tavaliselt tehakse arvestus möödunud tarbitud perioodide alusel.