Lepinguõigus

Küsimus: Kas üüriraha saab endine või uus omanik, kui kinnisvara ostmisel jäid üürnikud veel kolmeks kuuks sisse?06.05.2014

Tere!
Aprilli keskel sai ostetud kinnisvara, kuhu jäid veel kolmeks kuuks (juuni lõpuni) sisse üürnikud. Kas endisel omanikul on nende kuude eest õigus edasi nõuda üürnikelt üüriraha või on see õigus siiski uuel kinnisvaraomanikul? Üürilepingut müüja käest pole siiani saanud. Notarilepingus üürilisi näidatud pole, on vaid lause, et endisel omanikul tuleb võtmed üle anda juuni lõpuks või hakkab viivist maksma, kui ei vabasta ruume.

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Kui olete valduse üleandmise leppinud kokku juuni lõpuks, siis ei ole teil ruumide kasutamisele ega ka sellest saadavatele hüvedele õigust.