Lepinguõigus

Küsimus: Kas saan krediidiinfolt nõuda kahjutasu, kuna seal on üleval minu võlgnevused kiirlaenuandjate ulmeliste summadega?09.05.2014

Tere
Minul on Krediidiinfos maksehäired. Tegemist on kiirlaenufirmadega. Laenude põhiosad olen kõik maksnud koheselt ehk lepingus sätestatud ajal. Vaidlus käib intresside üle.
Ühe kreeditoriga olen ka kohtus käinud ning kohtuotsuse järgselt võlgnesin neile 7 eurot mitte nende nõutud 2400 eurot. Ühega ootan kohtulahendit. Mingeid maksegraafikuid ma nendega sõlminud ei ole.
Kuna krediidiinfos on maksehäired üleval kiirlaenufirmade utoopiliste nõuetega, siis minu kui kahe firma omaniku suhtlus teiste kreeditoridega on peaaegu võimatuks tehtud.
Kui reaalne on esitada kohtusse kahjunõue Krediidiinfo vastu, kuna minu firmad on kannatanud reaalselt kahju.
Minule on jäänud mulje, et Krediidiinfo on võtnud endale kohtumõistja rolli.
Ette tänades

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Olen nõus, et krediidiinfo on kasvanud mõjukaks infoallikaks, kes sisuliselt kujundab ühepoolselt avalikkuse arvamust isikute maksevõime kohta. Samas ei pruugi nende info üldse õige olla, sest andmeid ei kontrollita, vaid need avaldavad lepingulised võlausaldajad ise.
Saate saata avalduse andmete kustutamise kohta - kui võlgnevuse üle käib vaidlus, siis reeglina need ka kustutatakse.