Lepinguõigus

Küsimus: Mida teha, kui vend minu allkirja võltsides lõpetas üürilepingu ja võttis ise selle korteri üürile?01.06.2014

Tere,
Üürisin oma vennaga koos korterit, leping (tähtajatu) oli minu nimel, st maksin tagatisrahad ja maakleritasud jms ise, vend kolis sisse alles kolm kuud peale seda, kui olin üürinud. Hiljuti siis selgus selline asi, et plaanisin lepingu ära lõpetada ja omaette kolida, istusime vennaga elutuppa maha, et sellest rääkida ja siis selgus, et ta oli ise maakleriga uue lepingu sõlminud ja minu oma ära lõpetanud, ehk siis võltsis minu allkirja. Mõni päev hiljem kolis ta sõbranna tema juurde ja elu seal muutus väljakannatamatuks. Enne seda pole me ka vennaga eriti läbi saanud, ütleme nii, et võtsin ta sinna pooleldi kaastundest elama. Maaklerile helistasin, vastas kõnele ja kui uurima hakkasin, et kuidas saab keegi teine üleüldse minu sõlmitud lepingut lõpetada, pandi kõne ära ja rohkem pole ühendust saanud. Kuna oli plaanis nagunii kolida, siis seda ma ka tegin ja lasin vennal sinna edasi jääda. Loomulikult võtsin kaasa ka oma komplekti võtmeid. Hiljuti kui olin 100% kindel, et vennast kodus pole, läksin võtmetega korterisse, et oma viimaseid asju sealt kätte saada, olid lukud ära vahetatud ja ma tean, et nad elavad endiselt seal, olen mitmel õhtul autoga kõrval trepikoja ees seisnud ja natukene jälginud. Küsimus siis selline, mida peab tegema, et saada siis kasvõi oma tagatisrahad jms tagasi, mida mina maksnud olen. Või saab ka allkirja võltsimise eest kuidagi inimest vastutusele võtta.

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Allkirja võltsimise kahtlusega võite politseisse pöörduda, kui selle tegevusega on teie õigusi kahjustatud. Maakler ei puutu lepingu lõpetamisel asjasse, peaksite tagatisraha jms korteri omanikult tagasi küsima.