Lepinguõigus

Küsimus: Millal raamatukogu nõue aegub ja kas seda ka viivise osas?01.06.2014

Tere
Raamatukogu väidab, et olen 2008. aastal laenutanud raamatu ning selle endiselt jätnud tagastamata. Olen aga täiesti kindel, et raamatu tagastasin tähtaegselt. Millal raamatukogu nõue aegub ja kas seda ka viivise osas?
Hetkel on viiviseks juba 100 eurot. Raamatukoguhoidjatega läbirääkimisi pidada võimalik ei ole, kuna väidavad, et raamat peab minu käes olema.

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Nõue aegub kolme aastaga. Koos põhinõudega aeguvad ka viivise nõuded.