Lepinguõigus

Küsimus: Kuhu pöörduda õppelaenu tagasimakse graafiku muutmiseks kuna kool lõpetas tegevuse ja ma ei saanud seda lõpetada?06.06.2014

Tere
Mina võtsin pangast õppelaenu. Õppisin kaks aastat. Aga kuna ülikool ei läbinud akrediteeringut, seoses sellega ülikool lõpetas oma tegevuse.
Kas võib muuta maksegraafikut, sest ma ei saa praegu maksta nii suurt summat igakuiselt. Kuna see ei ole minu süü, et ülikool lõpetas oma tegevuse ja ma ei saa õppida edasi ja pean maksma niisama graafikuga nagu need, kes ise lahkusid ülikoolist. Selle probleemiga ma pöördusin pankasse ja nad vastasid mulle - Paraku on õppelaenu tingimused riigi poolt sätestatud ning pangal puudub võimalus õppelaenu tagasimakse perioodi pikendada ja igakuist graafikumakset vähendada.
Kuhu ma võin pöörduda selle probleemiga?

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

kui teie vastu algatatakse täitemenetlus võlgnevuse sissenõudmiseks, siis saate ehk kohtutäituriga tasumise ajatada ...