Lepinguõigus

Küsimus: Kas ma pean nõustuma kaugloetava arvesti paigaldamisega enne 2017. aastat?10.06.2014

Kas Elektrilevil on õigust lülitada minu korterist välja elekter, kui ma ei nõustu kaugloetava arvesti paigaldamisega enne 2017. aastat? Nad ähvardavad, et lülitavad elektri välja, kui ma kohe paigaldamisega ei nõustu ja tagasilülitamine maksab palju raha. Kas mul on õigust nõuda, et nad vahetaksid mu praeguse arvesti (sellel hakkab taatlemisaeg lõppema) samasuguse, aga taadeldud arvesti vastu? Nad väidavad, et mul on Elektrileviga leping ja ma pean laskma neil nendele kuuluva arvesti välja vahetada. Millistele õigusaktidele ma võin toetuda, kui soovin oma õiguse eest seista. Tänan väga vastuse eest!

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Elektriarvesti ei kuulu teile ja te ei saa takistada neil neile kuuluvaid asju välja vahetamast.