Lepinguõigus

Küsimus: Kuidas pärast üürilepingu lõppemist üürnikust vabaneda, kui ta välja ei koli?11.06.2014

Kui andsin korteri üürile ja leping on aprilli kuus lõppenud, aga üürnik välja ei lähe, teda on e-mailiga teavitatud, ta ei vasta sellele. Telefoni teel ja suusõnaliselt on teavitatud ja nõutud lahkumist korterist, kuid ta ainult lubab, et kolib välja, aga otsib igasuguseid ettekäändeid ja seda pole teinud. Lisaks on ta viimase 4 kuu eest üür maksmata ja kommunaalid on ka osaliselt maksmata. Kuidas saan ta välja tõsta, mida teha?

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Kahjuks pole muud varianti, kui pöörduda kohtusse või üürikomisjoni (viimane on ehk kiirem). Kui otsus käes, siis tõstab kohtutäitur üürniku välja. Kuid jah, tõsi on see, et kiiresti need asjad ei käi.