Lepinguõigus

Küsimus: Kuidas saab "kassa juures kontrollida" ostetud arbuusi?29.06.2014

Kui olen poest ostnud arbuusi, kuid kodus seda lahti lõigates avastan, et see on seest mädanenud või halvaks läinud, siis kas mul on õigus nõuda poest selle ringi vahetamist?
Enamik poode nõuab "kauba kontrollimist kassas", kuid kahtlustan, et poe turvad pole just väga rahulolevad, kui keegi oma 30 cm väitsaga hakkab kassas oma kaupu kontrollima.
Mis seadused seda asja reguleerivad?

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Kõike ei saagi kontrollida ja jääb alati risk, et kaubal on selliseid puudusi, mida kohe ei avasta. Sellisel juhul on tegemist varjatud puudustega ning nende ilmnemisel on teil õigus nõuda puuduste kõrvaldamist ehk arbuusi puhul tuleks ilmselt kõne alla vaid selle väljavahetamine.