Lepinguõigus

Küsimus: Kuidas vormistada, et teised lapsed saaksid ka oma osa?25.05.2011

Tere.
Andsime vanemale pojale osa maad, mis ta müüs ja sellega sai päranduse osa nagu varem kätte. Kuidas seda tehingut vormistada, et ta ei saaks hiljem nõuda kahele nooremale lapsele jäetud maad. Praegu on suusõnaline lepe.
Tänan

Vastus: Janno Kuusk, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirel & Partnerid OÜ, http://sirel.com/

Alternatiivseid lahendusi võiks esmalt pakkuda järgmiseid:
1) kinnistute kinkimine kahele nooremale lapsele;
2) testamendi koostamine, kus vara jagunemine on täpselt fikseeritud.

Teine variant on paindlikum ja sobivam ning mistahes asjaolude ilmnemisel ka probleemideta ümber muudetav ja täpsustatav. Sealjuures, kui kinnistute kinkimise puhul on mistahes hilisemad tehingud kinnistutega võimalikud ainult kinnistu omaniku nõusolekul (alaealise puhul ainult kohtu loal).