Lepinguõigus

Küsimus: Kas üürnikule saab panna maksude tasumise kohustuse?29.08.2014

Kas üürilepinguga saab panna üürnikule kohustuse ise tasuda maksuametile maksud summas, mida üürileandja peaks muidu teenitava tulu pealt tasuma? Olukorras, kus see summa muidu nagunii üürisumma sisse arvestatakse, oleks see mõnes mõttes lihtsam, aga kas ka lubatav?

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Te võite üürilepingusse selle kohustuse sisse kirjutada, kuid see ei muuda kehtetuks tulumaksuseaduse regulatsiooni, mis näeb ette, et tulumaksu peab maksma isik, kes tulu teenib.