Lepinguõigus

Küsimus: Kas suuline lubadus potentsiaalsele ostjale, et müüme maja talle, annab talle õiguse kahjutasu nõuda?08.09.2014

Tere, müüsime juba pikka aega oma maakodu. Leidsime inimese, kes soovis maja osta, aga väga odavalt. Kuna müügiga oli kiire, olime algul temapoolse hinnaga nõus. Paari päeva pärast tekkis läbi maakleri aga ostja, kes oli nõus maksma meie soovitud hinda.

Ütlesime esimesele ostjale, et me siiski ei müü talle ja müüsimegi teisele pakkujale. Mingeid lepinguid meil vormistatud polnud, ega mingit tagatisraha ta maksnud polnud. Nüüd aga nõuab esimene ostja meilt kahjuhüvitisi ja ähvardab igasugu asjadega (väidetavalt oli ta majale tellinud juba aknad ja nendest loobudes peab maksma 300 eurot leppetrahvi).
Kas tal on mingi seaduslik õigus meilt midagi sellist nõuda?

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Ainult suuliste lubaduste alusel ei ole tal õigust teilt nendele asjaoludele tuginedes midagi nõuda.