Lepinguõigus

Küsimus: Maksehäirete registrist väljaarvamine10.02.2011

Mul on selline mure, et mul jäi kunagi raskuste tõttu telefoniarve maksmata ning asi läks lõpuks inkassofirmale üle ja minu andmed edastati maksehäireregistrisse. Tuli mitu hoiatavat kirja koju ning iga korraga võlgnevus aina kasvas. Lõpuks blokeeriti mu pangakonto ning võlasumma õnnestus inkassofirmal kätte saada. Kas pärast võla kättesaamist on inkassofirma kohustatud maksehäire registrile edastama info, et minu võlgnevus on tasutud? Mingil põhjusel seisab ka aasta pärast võla tasumist endiselt maksehäireregistris, et minu võlgnevus on tasutama. Mida on vaja ette võtta, et maksehäireregistris minu tasutud võlgnevus õigeks märgitaks? Tänan.

Vastus: Alo Pormeister, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirel & Partnerid OÜ, http://sirel.com/

Esitage maksehäireregistrile ja võlausaldajale ebaõige informatsiooni avaldamise lõpetamise nõue ning andke neile mõistlik aeg nõude täitmiseks.