Lepinguõigus

Küsimus: Kas pangal on õigus nõuda töötasu laekumise nende panka?18.09.2014

Tere!
Tööandja maksab palka ühte panka. Teises pankas oli võetud laen ja mõni aega tagasi tekkisid viivitused selle maksmisega. Nüüd on saavutanud kokkuleppe teise pankaga, aga nemad nõuavad minu tööandjalt garantiikirja, et minu palk makstakse selle teise panka kontole. Kas seadus lubab seda? Kuidas tööandja saab garanteerida pangale, et maksad minu palga nende panka?

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Üsna suure tõenäosusega tuleneb selline nõue teie ja panga vahelisest laenulepingust. Kui tööandja sellise garantiikirja väljastab, siis võtab ta endale vastavasisulise kohustuse.