Lepinguõigus

Küsimus: Kas mul on õigus mingile kompensatsioonle, kui maksin üüri ettemaksu, aga tütar sisse ei kolinud ning 5 päeva hiljem tagastasin võtme?30.09.2014

Tere!
Öelge palun, on mul õigus mingile rahale, kui ma üürisin teisipäeval korteri, maksin 240 eurot ühe kuu üüri ja tagatise raha sularahas. Kuna tütrele see korter ei meeldinud, helistasin omanikule ja pühapäeval sai võtmed tagasi. Asi läks väga pingeliseks, omanik lubas mulle politsei kutsuda.
Parimatega

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Väga raske on vastata ilma lepinguga tutvumata, s.t millised on võimalused lepingust taganemiseks, millal loetakse leping sõlmituks jms. Küsimusest ei selgu ka, mis põhjusel asi pingeliseks läks. Olenevalt asjaoludest võib üüri tagastamata jätmine olla põhjendatud, kuid tagatisraha kinnishoidmiseks ei tohiks küll põhjust olla. Kuid rõhutan, et olenevalt lepingu tingimustest võib tegelik olukord osutuda teiseks.