Lepinguõigus

Küsimus: Kas saan kohtusse pöörduda, kui andsin laenu suusõnalise lepingu alusel ja maksekorraldusel on selgituseks "laen"?17.10.2014

Kas on võimalik kohtusse pöörduda, kui andsin inimesele laenu suusõnalise lepingu alusel kuid pangaväljavõttes on näha, et olen talle selle summa üle kandnud märksõnaga "laen" ja tagasi pole ma seda muidugi saanud. Möödas on sellest laenamisest 1,4 aastat.

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Seadus annab õiguse kohtusse pöörduda oma eeldatava õiguse kaitseks. See tähendab, et kohtusse saab pöörduda iga nõudega, mille suhtes teil on tunne, et teil on õigus. Selle, kummal, tegelikult õigus on, otsustab päeva lõpuks kohus. Seega vastus teie küsimusele on, et jah, saate küll oma nõudega kohtusse pöörduda.