Lepinguõigus

Küsimus: Kuidas välismaal elava korteriomanikuga tehing vormistada?04.07.2011

Meil on korteriühistu. 26.10.2005 kinnistamisavalduse alusel sissekantud kodanik jättis oma vara maha ja kolis alaliseks elama Florida osariiki. Koteri jättis suvalistele inimestele, et umbes nii, et makske kommunaalmaksud ja rohkem teda ei huvita. Oleme kuulnud, et oma omandust Ta ei pea eimillekski. Kuna inimesed, kes elavad antud elamipinnal, teevad palju pahandust, otustas ühistu korteri enda omandusse soetada. Samas korteriomanik ei soovi endale mingeid lisasekeldusi igasuguse bürokraatiaga. Kuidas oleks meil parem toimida, et korteriomanikule kõige vähem sekeldusi kaela tuua ja me saaksime koteri müügiõigused endale ja korerimüügist saadud tulu talle saata.

Vastus: Janno Kuusk, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirel & Partnerid OÜ, http://sirel.com/

Isik saab vormistada KÜ esimehele või oma mõnele Eestis elavale sugulasele USA-s notariaalse ja apostilliga kinnitatud volikirja, mille alusel Eesti notar saab vastava tehingu tõestada. Volikirjas peab kindlasti sisalduma objekt mida müüakse, tasumise tingimused, õigused allkirjastada tehing iseendaga jne. Sellisel juhul saab isik vaid ühe Florida notaris käiguga vajalikud toimingud tehtud. Kui originaalvolikiri jõuab Eestisse, saab tehingu tõestada.