Lepinguõigus

Küsimus: Servituudiga seatud juurdepääsu eest tasu küsimine29.08.2011

Meie kinnistule on seatud juurdepääsu servituut tagumise kinnistu kasuks. Hakkame oma hoovis tegema heakorra töid, mille käigus sillutame kogu sissesõidutee ja parkimisala. Seatud servituudi juurdepääsutee 100m2 tööde summa jagasime kahe kinnistu vahel. Nemad keelduvad tasumast. Mida teha? Tean, et meil on õigus küsida igakuiselt servituudi eest tasu? Mille järgi see määratakse, kuidas arvutatakse?

Ette tänades,
K K

Vastus: Janno Kuusk, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirel & Partnerid OÜ, http://sirel.com/

Tere,

tegemist on kahjuks asjaõiguse valdkonna küsimusega, milline ei kuulu Lepinguõiguse alla.