Lepinguõigus

Küsimus: Kompensatsioon äritegevuse piiramise eest01.09.2011

Linnavalitsuse tellimusel teostatakse vee- ja kanalisatsioonitrasside ehitust ning tee rekonstrueerimist. Ehitusmaterjale müüva kaupluse juurde klientidel juurdepääs raskendatud juba mõnda aega. Juunist ligipääs väga keeruline ja viimased 2 nädalat ei saa isegi jalgsi korralikult juurde. Tee remondist tulenev ligipääs halvatud tõenäoliselt veel vähemalt kuu aega. Kuna linnas veel 2 analoogset poodi, meie käive peaaegu olematu.
Kuidas toimida?
Kas on seaduslikku alust esitada kellelegi kahjunõue?

Vastus: Alo Pormeister, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirel & Partnerid OÜ, http://sirel.com/

Läbipääs peaks ikka tagatud olema ning peaksite rohkem selle tagamisele keskenduma, sest seaduslikult tehtavate trassiehitus- või teeremonditöödega (mida peab üldprintsiibis taluma) seoses saamata jäänud tulu nõue jääks ilmselt rahuldamata.